آموزشگاه های موسیقی ایرانی در کانادا | معرفی 11 آموزشگاه موسیقی برتر کانادا

آموزشگاه های موسیقی ایرانی در کانادا

سبک آواز و موسیقی در آسیا بسیار متفاوت تر و قدیمی تر از سایر نقاط جهان میباشد الخصوص در ایران موسیقی جزوی از فرهنگ و زندگی مردم بوده و هست. ادبیات غنی ایرانی و شعر ها از قرن ها قبل مورد توجه تمام اقشار جامعه بوده و خواندن شعرها به سبک های مختلف از تفریحات مردم به حساب می آمده. موسیقی که در غم و شادی ، در هر گوشه ایران به سبک های مختلف و با ساز های متنوع اجرا میشود و هر کدام گوشه ای از فرهنگ ایران را بیان میکند. تنوع ساز ها و صداها ، گویش ها و آوازها هر انسانی را مشتاق شنیدن و یادگیری میکند. علاقه به موسیقی شرقی در سراسر جهان باعث شده تا ایرانی ها و غیر ایرانی ها در پی آموزش ساز ها و آواز های مختلف باشند. از همین رو آموزشگاه های موسیقی ایرانی به دست علاقمندان در نقاط مختلفی از جهان تاسیس شدند تا این هنر غنی را برای آیندگان به یادگار بگذارند. ما در این مقاله به معرفی آموزشگاه های موسیقی ایرانی در کانادا پرداخته ایم تا ایرانیان مقیم کانادا بتوانند برای آموزش ساز های خاص ایرانی به این مراکز مراجعه کنند‌.

آموزشگاه موسیقی ایرانی در تورنتو ( سرو )

مدرسه موسیقی سرو که از سال ۲۰۱۳ تاسیس شده است آموزش جامع موسیقی کلاسیک غربی و سنتی ایرانی را ارائه میدهد. برنامه های این مدرسه متناسب با اهداف ،سطح و سن دانش آموزان به صورت خصوصی و کلاس های گروهی مانند گروه ارکستر و گروه کر برگزار میشوند. آموزشگاه سرو همچنین میزبان رویداد های هفتگی و کنسرت ها می باشد تا از این طریق بتوانند استعداد ها ، مربیان حرفه ای و پیشگامان رشته های مختلف موسیقی را شناسایی کنند. این آموزشگاه موسیقی ایرانی در کانادا آموزش بیش از ۲۰ ساز مختلف را ارائه میدهد، همچنین گروه کر، گروه موسیقی ایرانی، گروه سه تار، گروه فیوژن، گروه سازهای کوبه ای و … نیز از آموزش های گروهی سرو میباشند. از افتخارات این آکادمی میتوان به پذیرفته شدن دانش آموزان در امتحانات هنرستان سلطنتی موسیقی و برنامه کلود واتسون و ارکستر سمفونیک جوانان تورنتو اشاره کرد. ساعات کاری : دوشنبه تا جمعه از ۱۰ صبح تا ۹ شب شنبه ۹ صبح تا ۷ شب یکشنبه ۹ صبح تا ۳ بعدازظهر آدرس سایت : sarv.ca اینستاگرام : @sarv_music آدرس :

آموزشگاه موسیقی ایرانی در ونکوور ( آوا )

مدرسه موسیقی آوا از سال ۱۹۹۵ در ونکوور مشغول آموزش موسیقی غربی و پاپ ایرانی میباشد. کلاس های این مجموعه برای کودکان بسیار مهیج و جذاب همراه با بازی و موسیقی میباشد. از ویژگی های مدرسه موسیقی آوا برگزاری کلاس های اقتصادی برای کودکان میباشد که مربی آن ها از بین افراد با استعداد و جوان انتخاب شده ولی یک معلم ارشد بر آن نظارت دارد. همچنین آوا مربیان خود را از نظر سوپیشینه و مدرک تحصیلی معتبر سنجیده و بعد انتخاب میکند. از دیگر کلاس های مهیج برای کودکان ۳ تا ۱۲ سال کلاس فیتنس موزیکال میباشد که هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۳ بعدازظهر برگزار میشود. این مدرسه موسیقی ایرانی در کانادا آموزش پیانو، کیبورد، گیتار، باس، ماندولین، بانجو، یوکلله، کلارینت، فلوت، ساکسیفون، ترومپت، ویولن، ویولا، درام، پرکاشن های لاتین و صدا را برای سنین 5 سال به بالا برای تمامی سطوح ارائه می دهد. ساعات کاری : دوشنبه تا جمعه از ۱۲:۳۰ ظهر تا ۸:۳۰ شب شنبه ها ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر آدرس سایت : avamusic.com اینستاگرام : @avamusicandart آدرس :

آموزشگاه موسیقی ایرانی در مونترال ( ReMi )

این آموزشگاه موسیقی با مدرسان حرفه ای و مشهور کلاس های پیانو ، گیتار ،فلوت ، ویولن ، هنگ درام ، تار ، تنبک ، سه تار و… ارائه میدهد. کلاس های موسیقی برای کودکان ۳ تا ۷ سال آموزش نت خوانی ، ریتم و اصول موسیقی همراه با بازی میباشد. آکادمی رمی از برگزار کنندگان کنسرت ها و مراسم های موسیقی معتبر ایرانی در مونترال نیز هستند. ساعات کاری : دوشنبه ، سه شنبه و چهارشنبه از ۴ بعدازظهر تا ۸ شب پنج شنبه از ۱۰ صبح تا ۸ شب جمعه از ۱۰ صبح تا ۳ بعدازظهر شنبه و یکشنبه از ۱۰ صبح تا ۴ بعدازظهر آدرس سایت : remiacademy.com اینستاگرام : @remiacademy آدرس :

آموزشگاه موسیقی ایرانی در تورنتو ( حیدری )

این مجموعه توسط مازیار حیدری ، آهنگساز ، رهبر ارکستر و مربی ایرانی اداره میشود. بیش از ۲۰ مربی حرفه ای در این آموزشگاه موسیقی ایرانی در کانادا مشغول آموزش انواع ساز ها و خوانندگی به هنرجوها میباشند. همانطور که از شعار آموزشگاه حیدری مشخص است ( هیچوقت برای یادگیری دیر نیست ) در این مجموعه از خردسال تا بزرگسال هنرجو پذیرفته میشود، و کلاس ها مطابق با سن و سطح دانش آموزان ارائه میشود. در آموزشگاه حیدری اصول تئوری موسیقی ، ساز های تار ، ستار، دف ، تنبک ، پیانو ، ویولن ، گیتار و آموزش خوانندگی ارائه میشود. ساعات کاری : دوشنبه تا جمعه از ۹ صبح تا ۱۰ شب شنبه از ۸ صبح تا ۸ شب یکشنبه از ۹ صبح تا ۶ بعدازظهر آدرس سایت : heidarimusic.com اینستاگرام : @maziarheidari_music آدرس :

آموزشگاه موسیقی ایرانی در تورنهیل ( زنگوله )

این مدرسه موسیقی با مدیریت نیما رحمانی دارای دو شعبه در تورنهیل و نیومارکت کانادا میباشد. آموزشگاه زنگوله انواع کلاس های آواز خوانی ، پیانو ،گیتار و ساز های ایرانی را توسط مربیان درجه یک برای تمام سنین ارائه میدهد. برگزاری ورکشاپ و کنسرت از دیگر خدمات این آموزشگاه موسیقی ایرانی میباشد. ساعات کاری : دوشنبه ، سه شنبه ، چهارشنبه و جمعه از ۳ بعدازظهر تا ۸ شب شنبه از ۹ صبح تا ۴ بعدازظهر یکشنبه و چهارشنبه تعطیل اینستاگرام : @zangoulehmusicschool آدرس :

آموزشگاه موسیقی ایرانی در ریچموند هیل ( زریاب )

زریاب یک آکادمی موسیقی ایرانی با دو شعبه در ریچموندهیل و تورنتو میباشد که انواع کلاس های آهنگسازی و خوانندگی ، میکس و مسترینگ ، فلوت ، پیانو ، گیتار و انواع ساز های ایرانی را آموزش میدهد. کلاس ها برای کودکان و بزرگسالان قابل استفاده میباشد. ساعات کاری : دوشنبه تا پنجشنبه از ۲ ظهر تا ۱۰ شب جمعه از ۱۲ ظهر تا ۱۰ شب شنبه از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب یکشنبه ها تعطیل اینستاگرام : @music.ac.toronto.richmondhill آدرس :

آموزشگاه موسیقی ایرانی در تورنتو ( عندلیبی )

این آکادمی موسیقی ایرانی در کانادا با مدیریت شاهو عندلیبی موسیقیدان و نوازنده نی اداره میشود. آموزشگاه موسیقی عندلیبی در رشته های موسیقی پاپ و کلاسیک و سنتی فعالیت میکند و در تمام سنین هنرجو میپذیرد. انواع ساز های تخصصی ایرانی مانند نی، تار، سه تار، سنتور، عود، کمانچه، قانون و … در این مجموعه تدریس میشود. همچنین این اکادمی انواع کنسرت های گروهی سنتی را با کمک هنرجوها برگزار میکند. ساعات کاری : هر روز از ۱۰ صبح تا ۸ شب آدرس سایت : andalibimusicacademy.com اینستاگرام : @andalibimusic آدرس :

آموزشگاه موسیقی ایرانی در ونکوور ( نوا )

مدرسه هنر و موسیقی نوا یک مجموعه حرفه ای در زمین آموزش موسیقی ایرانی میباشد. هنرجویان در ابتدای ورود به این مدرسه باید از دو مصاحبه عبور کنند و اگر قبول شوند شرکت در کلاس های تئوری موسیقی اجباری می باشد، زیر نوا معتقد است موسیقی باید از پایه آموزش داده شود. کلاس ها در این آموزشگاه موسیقی ایرانی به صورت ترمی برگزار میشود و در نهایت مدرک فارغ التحصیلی به شما داده میشود و میتوانید در مدارس معتبر موسیقی پذیرفته شوید. استادان مدرسه موسیقی نوا بسیار با تجربه بوده و انواع ساز های تار، سه تار، تنبک، قانون، دف، سنتور، کمانچه، پیانو و … را آموزش میدهند. در مجموعه نوا کلاس های نقاشی نیز دایر میباشد و همچنین دارای گالری متشکل از هنر هنرمندان مطرح است. برگزاری ورکشاپ و کنسرت از سایر خدمات مدرسه موسیقی ایرانی نوا میباشد. شماره تماس : +1 604-505-6059 آدرس سایت : navaartstudio.com آدرس :

آموزشگاه موسیقی ایرانی در نیومارکت ( آرفا )

آرش فلاحی آهنگساز، ترانه سرا و رهبر ارکستر ایرانی از سال ۲۰۲۰ آموزشگاه موسیقی آرفا را در شهر نیومارکت تاسیس کرد. در این آموزشگاه ، موسیقی کلاسیک غربی و ایرانی با انواع ساز های پیانو، گیتار، تار، سه تار، تنبک، ویالون و.‌.. آموزش داده میشود. آکادمی موسیقی آرفا علاوه بر آموزش کر برای گروه کر حرفه ای خود نیز هنرجو میپذیرد. آموزش برای کودکان همراه با بازی و نقاشی میباشد. ساعات کاری : دوشنبه تا جمعه از ۱۰ صبح تا ۹ شب شنبه و یکشنبه از ۱۰ صبح تا ۶ بعدازظهر آدرس سایت : arfamusic.com اینستاگرام : @arfamusicacademy آدرس :

آموزشگاه موسیقی ایرانی در مونترال ( هارمونی )

مدرسه موسیقی هارمونی که از سال ۲۰۱۸ در کانادا فعالیت خود را آغاز کرده در سبک های متفاوتی مانند پاپ، جاز، بلوز، راک، کلاسیک و … به آموزش میپردازد. همچنین دوره های صدا، سلفژ، گیتار، ویالون، گروه کر و … از خدمات جدید این مدرسه موسیقی ایرانی در کانادا میباشد. در آموزشگاه موسیقی هارمونی شما میتوانید به کشف استعداد موسیقی خود در هر سنی بپردازید. این مجموعه کلاس های نقاشی در سبک های مختلف نیز ارائه میدهد. ساعات کاری : دوشنبه تا جمعه از ۳ ظهر تا ۹ شب شنبه از ۹ صبح تا ۶ بعدازظهر یکشنبه تعطیل آدرس سایت : mtlharmony.com اینستاگرام : @harmony_academy_of_music آدرس :

آموزشگاه موسیقی ایرانی آنلاین ( فارابیوس )

آکادمی موسیقی فارابیوس شرکتی است که توسط عبدالرضا رستمیان در کانادا تاسیس شده و در حیطه آموزش آنلاین، تولید و انتشار آثار موسیقی فعالیت میکند. در این آکادمی موسیقی آنلاین جلسات به صورت خصوصی و گروهی در تمام سنین و سطوح و تمام سبک های موسیقی ارائه میشود. این مجموعه با بیش از ۶۰ مربی حرفه ای و توانا شما را یاری میکند تا بدون هیچ زمینه موسیقی به سطح حرفه ای برسید. سازهای گسترده ای از جمله پیانو، گیتار، هنگ درام، ساز های کوبه ای و ساز های بادی، کلاس های آواز و تئوری موسیقی، صدا سازی و …. در این آکادمی موسیقی آموزش داده میشود. خدمات این آموزشگاه موسیقی آنلاین در کانادا بسیار گسترده بوده و برای اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت و اینستاگرام آن مراجعه فرمایید. آدرس سایت : farabius.net اینستاگرام : @farabiusmusicacademy آدرس :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *